Надеждите на плейофите на Sloppy Steelers претърпяха още един удар със загубата от Patriots
AP News | 2023-12-13 | 13:32:19

ПИТСБЪРГ (АП) — Питсбърг Стийлърс имаха възможност да създадат известна раздяла в надпреварата за място за уайлдкард на AFC.

Вместо това, те се върнаха обратно към групата и видяха как надеждите им за плейофи понасят сериозен удар с последователни домакински загуби от отбори с две победи за пет дни. Последният, неуспех с 21-18 срещу Нова Англия в четвъртък вечерта, в който Стийлърс изпаднаха в дупка от 18 точки през втората четвърт и не можаха да се възстановят.

„Очевидно, това дразни, но ние ще се върна“, каза треньорът Майк Томлин.

Питсбърг (7-6) е първият отбор над .500 в историята на НФЛ, който губи последователни игри от двата отбора поне по осем мача под .500. Питсбърг започна декември на върха в надпреварата за първото място с уайлд кард в AFC.

Стийлърс бяха небрежни в неделя, като загубиха невдъхновяваща загуба от 14 точки срещу възстановяването на Аризона. В четвъртък Бейли Запе хвърли три подавания за тъчдаун през първото полувреме и Нова Англия (3-10) прекъсна серия от пет загуби.

„Трябва да играя по-добре“, каза куотърбекът на Стийлърс Мич Трубиски. „Чувствам се сякаш разочаровах момчетата. Това е разочароващо. Не играх достатъчно добре, за да спечеля.”

Трубиски стартира за първи път от близо година за Питсбърг на мястото на контузения Кени Пикет, който е аут за неопределено време след операция на десния глезен.

Но Trubisky, въпреки късното второ полувреме, не можа да направи разлика, тъй като завърши 22 от 35 за 190 ярда. Той имаше тъчдаун с бърз пас и пас, но също така хвърли интерсепшън, който доведе до тъчдаун на Пейтриътс през втората четвърт.

„Мислех, че той се подобрява с течение на играта“, каза Томлин. „Очевидно това не беше типът начало, от който се нуждаехме.“

Стийлърс, след като направиха средно 171 ярда в последните пет мача, успяха да постигнат само 82 ярда на земята срещу Нова Англия, NFL No. 3-класирана защита при бягане. Trubisky беше водещият ръшър на Steelers с 30 ярда. Наджи Харис избяга за 29 ярда при 12 занасяния, а Джейлън Уорън имаше 11 ярда при седем докосвания.

Стийлърс видяха кратък проблясък на това какво може да бъде нарушението им в изблик от 421 ярда по време на победата над Синсинати на 26 ноември, мач, изигран само дни след уволнението на офанзивния координатор Мат Канада. Но същите несъответствия, които измъчваха Стийлърс по време на загубата им от Аризона само пет дни по-рано, се появиха отново, тъй като невъзможност да се поддържат удари, наказания и лошо навременна промяна допринесоха за друга загуба у дома от отбор с две победи.

Питсбърг записа 3 за 14 при трето попадение и 1 за 3 при четвърто попадение, включително дълбок пас към добре покрит Дионтей Джонсън на четвърто и 2 в халфовата линия с по-малко от две минути игра.

„Играем, за да спечелим“, каза Томлин. „Искахме да бъдем агресивни. Просто не го свършихме.“

Трубиски изведе Стийлърс на поразително разстояние с 25-ярдов пас за тъчдаун към Джонсън в края на втората четвърт и промъкване от 1 ярд с 11:44 за игра, което доведе Питсбърг до три точки, но това не беше достатъчно .

„Играхме като глупости през първото полувреме“, каза Трубиски. „Справихме се по-добре през второто полувреме, за да ни дадат шанс, но трябва да играя по-добре. Това е най-важното.“